بازار صنعت فولاد

 هنگامی که نیروهای بازار آن را به تدریج از رگبار وحشتناک رکود اقتصادی دور می کنند ، در صنعت فولاد پرتوی امید ایجاد شده است. چندین عامل مؤثر هستند ، اما همچنین بسیاری از موضوعات اصلی و اصلی وجود دارد که در صورت تمایل به رشد مداوم و طولانی مدت ، صنعت باید به آنها بپردازد.

قیمت ورق گالوانیزه 3 میل

پیشرفت صنعت فولاد

 
در سال آتی ، پیش بینی انجمن جهانی فولاد ، تولید جهانی فولاد را در حدود 3.3 به 3.4 درصد افزایش می دهد. این مطابق با رشد 3.5 درصدی است که در سال 2013 مشاهده شد.
 
 
 
سهام شرکت های فولادی افزایش یافته است: به ویژه در ایالات متحده آمریکا که در آن ، به عنوان مثال ، AK Steel با افزایش 78 درصدی سال نشان داد ، SDI با افزایش 42 درصدی روبرو شد و فولاد ایالات متحده جهش 28 درصدی را تجربه کرد.
 
 
 
پیش بینی می شود که سال 2014 یک تحول مشخص خواهد بود به ویژه به این دلیل که تنها سال از سال 2011 است که همه کشورهای قدرتمند تولیدکننده فولاد شاهد رشد مثبت خواهند بود. یکی دیگر از ویژگیهای برجسته در تغییر چارچوب اقتصادی چین خواهد بود. از آنجا که به سمت یک سرویس حرکت می کند و رشد اقتصادی متکی به مصرف کننده است ، نرخ رشد آن از سال 2006 (حدود 3٪) توسط سایر نقاط جهان (3.5٪) پیشی خواهد گرفت.
 
 
 
چنین پیشرفت هایی به معنای این است که صنعت گوشه ای به سمت چرخش چرخیده است و به سمت بهبودی پیش می رود و چندین روند فعلی به پیشرفت های مداوم در سال 2014 اشاره می کند.
 
به تدریج بهبود استفاده از ظرفیت ، (78.1 in در سال 2013 در مقابل 76.2 in در سال 2012) ، به دلیل ظرفیت اضافی به آرامی جذب یا بسته می شود. در اینجا ، اگر چین به تدریج تصمیم بگیرد سرعت بسته شدن گیاهان و تأسیسات پیری را با اقدامات ویژه آلودگی آلوده کند ، امکان پیشرفت چشمگیر وجود دارد.
در پاسخ به احکام ضد دامپینگ که در بسیاری از کشورها در سراسر جهان کاهش یافته است ، در تجارت فولاد کمتر اختلال ایجاد می شود. در واقع ، گزارش OECD 2013 شاهد ثبت تعداد پرونده های تجارت ضد دامپینگ و مقابله با بازرگانی از سال 1999 بود.
انتظار می رود با ورود عرضه جدید به بازار ، از قیمت بیشتر مواد اولیه - بخصوص سنگ آهن - نرم شود. این امر می تواند از "فشار" ناشی از هزینه های بالاتر مواد و عدم توانایی در پرداخت هزینه های آن به مشتریان ، تسکین یابد.
 

 پیشرفت های فولاد

 
اینها پیشرفتهای بی حد و حصر ضروری هستند و از آن استقبال می کنند و دلایل محکمی برای انتظار آینده ای روشن تر وجود دارد. با این وجود ، باید با آگاهی از مشکلات پیش رو که می تواند با این الگوهای مقابله کند و توسعه را خدشه دار کند ، آرمانگرایی صنعت کاهش یابد.
 
 
 
سرانجام ، بزرگترین و چالش برانگیزترین مانع برای ادامه رشد و سودآوری ، هنوز هم مقدار زیادی از ظرفیت اضافی در صنعت است. قطعاً ، در بازآرایی لازم برای تأیید این موضوع ، پیشرفت چشمگیری حاصل شده است ، همانطور که در ادغام اخیر شرکت فلزی Nippon Steel-Sumitomo Metal (NSSMC) و تصاحب ArcelorMittal-NSSMC از کارخانه آلاباما ThyssenKrupp در ایالات متحده آمریکا مشاهده شد ، همراه با اخیراً از ادغام برنامه ریزی شده بین SSAB و Rautaruukki خبر داد.
 
 
 
با یادآوری همه اینها ، خوب است بدانید که صنعت فولاد در مقایسه با صنایع دیگر به شدت تکه تکه می شود. این بدان معنی است که روند تلاش برای تغییر شکل و تحکیم صنعت به منظور قطع ظرفیت اضافی ، قطعاً کند خواهد بود.
 
 
 
اگرچه صنعت فولاد سالم تر می شود ، مهم است که در تحولات خود چسبیده باشیم. شرکت های فولادی باید دائماً بر روی برتری عملیاتی و کارآیی تمرکز کنند. حتی اگر صعود تقاضا نیز وجود داشته باشد ، باید ظرفیت اضافی در یک چک نگه داشته شود. این ملزومات اصلی ترین فرصت هایی است که در ساختار بازار امروز بوجود می آید و در مورد سرنوشت صنعت فولاد برای دو سال آینده تصمیم می گیرد.